Bugüne kadar yaptığımız bütün çalışmalarda bizlere güvendiniz ve destek verdiniz. Biz de bu güveninize layık olabilmek için bundan önce olduğu gibi bundan sonra da gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.
Yaşar BAHÇECİ

Kırşehir Belediye Başkanı

Sosyal Medya paylaşım eklentisi

İkizarası Kent Parkı

Kılıçözü mevkinde bulunan 120.000 m2’lik alanda yapımı tamamlanan İkizarası Kent Parkı Kırşehir’in değişen çehresinin yeni bir yüzü oldu.
Parklar ve parkları çevreleyen alanlar yalnızca doğayla ilişki kurulan yerler değil, aynı zamanda sosyal ve kültürel alanlar olması gerekir. Bu yüzden biz İkizarası Kent Parkı projemizle insanların hem dinlenebileceği hem de sosyal aktiviteler yapıp vakit geçirebileceği bir alan inşaa ettik.
Bu projemizin tamamlanmasıyla Kırşehir marka şehir olma yolunda ciddi bir ivme kazanmanın yanında pek çok imkânın bir arada bulunduğu sağlıklı, huzurlu ve güzel bir alana sahip oldu.
Proje bünyesinde; spor kompleksi, ada restoran, gençlik merkezi, satış birimleri, çocuk oyun alanları, wc grupları, gözlem kulesi, konser alanı, amfi grupları, köprülü geçişleri, kanolarla gezinti imkanı, yürüyüş yolları, su oyunları bulunmakta olup, şehir merkezinden geçen Kılıçözü Deresi’nin aynı zamanda ıslah projesi olarak değerlendirilmiştir. 

Şehrimiz değişiyor artık, hepimiz bunun farkındayız. ‘Değişim geleceği yakalamaktır’ dedik ve bizi biz yapan değerlerden ödün vermeden değiştik. Geleceği yakalamak için tüm gücümüzle çalıştık ve ürettik. İşte bu yüzden hepimiz gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz ki; Kırşehir geleceğine koşuyor…