Bugüne kadar yaptığımız bütün çalışmalarda bizlere güvendiniz ve destek verdiniz. Biz de bu güveninize layık olabilmek için bundan önce olduğu gibi bundan sonra da gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.
Yaşar BAHÇECİ

Kırşehir Belediye Başkanı

Sosyal Medya paylaşım eklentisi

Kültür Park ve Planetaryum

Neşet Ertaş Kültür Merkezi’mizin önünde yer alan alana tasarladığımız Kültür Park ve Planetaryum şehrimizin kültürüne katkı sağlayacak bir proje olarak tasarlandı. Proje içerinde; bir zamanlar gök bilimlerinde önemli bir yere sahip ilimizde çocuklarımızın ve gençlerimizin gezegenler, uzay ve gök cisimleri ile ilgili daha detaylı bilgilere erişip, öğrenmeleri amaçlı bir Planetaryum (gezegenevi), kültürel faaliyet alanları, kafeterya, çocuklar için egzersiz alanları, buz pateni pisti (kış aylarında), yaz aylarında yansıma havuzu, açık hava sineması, ozanlar kütüphanesi, oturma alanları ve koru alanı yer alacak. Yaklaşık 40.000m2'lik alanda planlanan projemizde çocuklara, gençlere ve yetişkinlere hitap edecek birçok özellik birarada olacak.

Şehrimiz değişiyor artık, hepimiz bunun farkındayız. ‘Değişim geleceği yakalamaktır’ dedik ve bizi biz yapan değerlerden ödün vermeden değiştik. Geleceği yakalamak için tüm gücümüzle çalıştık ve ürettik. İşte bu yüzden hepimiz gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz ki; Kırşehir geleceğine koşuyor…