Bugüne kadar yaptığımız bütün çalışmalarda bizlere güvendiniz ve destek verdiniz. Biz de bu güveninize layık olabilmek için bundan önce olduğu gibi bundan sonra da gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.
Yaşar BAHÇECİ

Kırşehir Belediye Başkanı

Sosyal Medya paylaşım eklentisi

Türk - Japon Dostluk Bahçesi

Türk halkının ve Japon toplumunun dostluğunu pekiştirmek ve şehrimizde kültür turizmini arttırmak amacıyla, Termal Aqua Park alanımızın yanında yaklaşık70 Bin M2 Türk Bahçesi ve 50 Bin M2 Japon Bahçesi olmak üzere 120.000 M2 ‘lik bir alanda Türk- Japon Dostluk Bahçesi Projemizi tasarladık.

Projemiz içerisinde; Ertuğrul Fırkateyni örneği, Japon Kültür Evi, çay evi, seyir terasları, köprüler, zen bahçeleri, kaya bahçeleri, gölet ve yeşil alanlar, toy alanı, at binme alanı, ok atma alanı gibi etkinlik alanları yer alacaktır. Proje hem Türk, hem de yabancı turistlerin kullanımına uygun planlanmıştır.

Şehrimiz değişiyor artık, hepimiz bunun farkındayız. ‘Değişim geleceği yakalamaktır’ dedik ve bizi biz yapan değerlerden ödün vermeden değiştik. Geleceği yakalamak için tüm gücümüzle çalıştık ve ürettik. İşte bu yüzden hepimiz gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz ki; Kırşehir geleceğine koşuyor…