Bugüne kadar yaptığımız bütün çalışmalarda bizlere güvendiniz ve destek verdiniz. Biz de bu güveninize layık olabilmek için bundan önce olduğu gibi bundan sonra da gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.
Yaşar BAHÇECİ

Kırşehir Belediye Başkanı

Sosyal Medya paylaşım eklentisi

Ahi Evran-ı Veli Külliyesi 2. Etap Projesi

Tarihi Mimari Yapı tekniği ve Modern Yapı Tekniğinin sentezlenmesi suretiyle sıra dışı bir Yapı Kompleksi olarak Ahilik Kültürünü bir Dünya markası yapmak amacıyla, Türkiye’nin nadide projelerinden bir tanesi olan bu projenin ikinci etabında; Ahilik Araştırma Merkezi, Arasta/Bedesten Esnaf Sanatkârlar odaları için irtibat bürosu,yöresel yeme içme birimleri,  Aşevi ve otoparklar bulunmaktadır.

2013 yılı haziran ayında inşaat başlanan Ahi Evran külliyemizin şu ana kadar; sahne, sahne arkası birimleri, vip salonu, çok amaçlı servis birimleri ve çok amaçlı meydan ile şadırvan, cami arkası park, Ahilik Müzesi tamamlanmıştır. Zanaatkarlar çarşısının inşaatı ve müze teşhir çalışmaları da devam etmektedir.

Şehrimiz değişiyor artık, hepimiz bunun farkındayız. ‘Değişim geleceği yakalamaktır’ dedik ve bizi biz yapan değerlerden ödün vermeden değiştik. Geleceği yakalamak için tüm gücümüzle çalıştık ve ürettik. İşte bu yüzden hepimiz gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz ki; Kırşehir geleceğine koşuyor…