Bugüne kadar yaptığımız bütün çalışmalarda bizlere güvendiniz ve destek verdiniz. Biz de bu güveninize layık olabilmek için bundan önce olduğu gibi bundan sonra da gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.
Yaşar BAHÇECİ

Kırşehir Belediye Başkanı

Sosyal Medya paylaşım eklentisi

Üretim ve İstihdam Merkezi

Kuracağımız bu merkez ile; Tarım, Hayvancılık ve El Sanatları alanında çalışmalar yaparak, yaklaşık 5 Bin kişinin istihdamı sağlanacaktır.

Tarım Biriminde;
Kırşehir’ in geçmişten bugüne kadar bağda, bahçede ve tarlada kullandığı organik tohumlar temin edilerek, kayıt altına alınacak ve kurulacak laboratuar ortamında çoğaltılarak vatandaşlarımıza ücretsiz olarak verilecektir. Ayrıca her yıl geleneksel Organik Tohum Haftası düzenlenecek ve Türkiye geneli organik tohumların takası yapılacaktır. Kırşehir tarımsal alanda ön plana çıkarılarak, istihdam artırılacaktır. (Yerel Kırşehir Domatesi, Cemele Biberi, Aydoğmuş Sarımsak ve Biberi, Saraycık, Kocabey ve Sıdıklı Kavunu, Karpuzu vb.).

Yine Belediye olarak, mantar kompostu üretimi yapılarak, çiftçilere istiridye ve diğer kültür mantarı çeşitleri üreticiliğine yönlendirilerek, uygun pazar şartları sağlanacaktır.
Tarım Kredi Kooperatifi için alım garantili tarımsal ürünler ekilecek. Kırşehir pilot şehir olacak.

Hayvancılık Biriminde;
Kümes hayvanları ve arıcılık gibi üretim merkezleri kurulacak ve bu merkez sayesinde organik hayvan üretimine destek sağlanacaktır.

El Sanatları Biriminde;
Geleneksel El Sanatlarımızın yanı sıra, günümüzde ilgi gören el sanatları dallarında istihdama yönelik Taş atölyesi (Sanat Atölyesi), Yediden Yetmişe Girişimcilik, Halı Kilim Atölyesi, Bacıyan-ı Rum Deri Atölyesi, Kadın El İşi Pazarı gibi üniteler yer alacaktır.
 

Şehrimiz değişiyor artık, hepimiz bunun farkındayız. ‘Değişim geleceği yakalamaktır’ dedik ve bizi biz yapan değerlerden ödün vermeden değiştik. Geleceği yakalamak için tüm gücümüzle çalıştık ve ürettik. İşte bu yüzden hepimiz gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz ki; Kırşehir geleceğine koşuyor…