Bugüne kadar yaptığımız bütün çalışmalarda bizlere güvendiniz ve destek verdiniz. Biz de bu güveninize layık olabilmek için bundan önce olduğu gibi bundan sonra da gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.
Yaşar BAHÇECİ

Kırşehir Belediye Başkanı

07.03.15 14:48

Kırşehir Belediyesi Çocuklar İçin Masal Gibi Bir Dünya Açtı

Kırşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan “Aşıkpaşa Masal Parkı” Kırşehirlilerin yoğun katılımı ve kar yağışı altında gerçekleşti.

Kırşehir Belediyesi Mehteran takımının sunduğu gösteri ile başlayan ve 17 bin dönümlük alanı kapsayan Aşıkpaşa Masal Parkı projesi tamamlanarak Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şenliklerinde Kırşehirli çocuklara armağan edildi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şenliklerine getirilerek yapımının tamamlandığını ve Kırşehir'de çocukların eğlenirken eğitileceğini de söyleyen Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, 'Kendi kahramanlarımızı öğrenerek onların hikâyeleri ile yetişen bir toplum oluşturacağız' dedi.

Başkan Bahçeci; "Biz açılışımızı özellikle çocuk bayramına aynı güne getirdik. Yaptığımız parkı çocuklarımıza armağan edebilmek için yoğun bir şekilde çalıştık. Bizler altı yıl önce göreve geldiğimizde nasıl bir Kırşehir hayal ettiğimizi anlatmıştık. Çok şükür Kırşehir için hayal ettiğimiz projeleri bu altı yıl içerisinde de bir bir hayata geçirdik. Kendi tarihimiz de olan masal kahramanlarımızı çocuklarımıza öğretmek de bizim için önemlidir. Proje aşaması ve parkın oluşumunda kızımın izlediği filmlerden etkilenerek bu projeye başladık. Kızım Ankara'da bir ziyarette PEPE'yi görmüştü, PEPE neden Kırşehir'de yok baba diye bana sordu? Sonra onun bir çizgi film izlediğini gördüm, onun izlediği çizgi film de canavarlar, şeytanlar her şey vardı. O gün, kendi masallarımızın ne kadar kıymetli olduğunu anladım.” diye ekledi

Tören alanında velilere de seslenen Bahçeci, "Lütfen o tür çizgi filmleri çocuklarımıza izlettirmeyelim. Bir yetişkinin dahi izlediğinde psikolojisinin bozulacağı sahneler var. Bu nedenle bizim çocuklarımızı o yaşlarda zehirliyorlar" diye seslendi.

23 Nisan Çocuk Şenlikleri çocukların hazırladığı gösterilerle devam etti. Belediye tarafından yapılan organize çocuklara bütün aktiviteler ücretsiz şekilde sunuldu. Daha sonra Aşıkpaşa Masal Parkı yapılan duanın ardından kurdele kesildi. Çocuklar ise Park’ta gönüllerince eğlendi.
 

 

Şehrimiz değişiyor artık, hepimiz bunun farkındayız. ‘Değişim geleceği yakalamaktır’ dedik ve bizi biz yapan değerlerden ödün vermeden değiştik. Geleceği yakalamak için tüm gücümüzle çalıştık ve ürettik. İşte bu yüzden hepimiz gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz ki; Kırşehir geleceğine koşuyor…