Bugüne kadar yaptığımız bütün çalışmalarda bizlere güvendiniz ve destek verdiniz. Biz de bu güveninize layık olabilmek için bundan önce olduğu gibi bundan sonra da gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.
Yaşar BAHÇECİ

Kırşehir Belediye Başkanı

07.03.15 14:54

Yeni Şehirlerarası Otobüs Terminalimiz Açıldı

Kırşehir Belediyesi tarafından Kırşehir’e yeni bir vizyon katacak Şehirlerarası Otobüs Terminali açılışı yapıldı.

Şehirlerarası otobüs terminali açılış programına eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Murat Bulut, AK Parti Milletvekilleri Abdullah Çalışkan, Muzaffer Aslan, Kırşehir Eski Milletvekili Mikail Arslan ve Ak Parti Milletvekili Adayları Salih Çetinkaya, Hacı Turan ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Şehirlerarası Otobüs Terminali dualarla açılırken ilk otobüsü de perona Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci getirdi.

Törende bir konuşma yapan Belediye Başkanı Bahçeci, Kırşehir için hayal olarak görülen her şeyi hayata geçirdiklerini söyledi. 2009 yılında 13 proje ile başladıkları maratonu 36 proje ile devam ettirdiklerini anlatan Belediye Başkanı Bahçeci, "Eski terminalimiz yetersiz olduğu ve çevre yolu projemizle entegre olabilmesi için bu bölgeyi terminal yapmak için kamulaştırdık. Yaklaşık 2 yıllık çalışma ile bu alanı bitirdik. Bu alan toplam 11 bin metrekare bir alan üzerine oturan toplamda 7 bin 300 metrekare inşaat alanına sahip bir bölge toplamda 13 peronda hizmet vereceğiz. İçerisinde kafeteryası, mescid'i, restoranı, toplantı salonları ile hizmeti en iyi şekilde verecek yapıda dizayn edildi. Projenin hayata geçmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bu eserleri hayata geçirmek bir emek istiyor. Bu şehrin bir evladı olarak gece-gündüz çalışıyoruz. 2009 yılında 13 proje ile sizlerin huzuruna geldik. O dönemlerde bize inanmayanlar 'Sen bunların yarısını yapsan Kırşehir'in çehresi değişir' diyenler oldu. Hayal denen projeleri hayata geçirdik. 13 proje ile başladığımız serüvenimiz 36 projeye ulaştı." dedi. 2009 yılında bizim dediğimiz insanların ad ihanetini yaşadıklarını anlatan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, "Parti kapatmak için dava açtılar bizim dediğimiz insanların ihanetini hep birlikte yaşadık. Sivil darbeyi hep birlikte yaşadık. AK Partinin başına bu işler neden geldi diye hep birlikte düşünmemiz lazım. Bu millete kim ne zaman hizmet etmek istese ya dar ağacını göstermişler, yada darbelerle iktidardan uzaklaştırmışlar. Bize hizmet edenlere bugün sahip çıkma günüdür. Bu millet her şeyi göze alarak kendisine hizmet edenlere sahip çıkmazsa o milletin geleceği aydınlık olamaz. Hangi engelle karşılaşırsak karşılaşalım Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan ne dedi; "Biz Allah'dan başkasından korkmayız. Milletten aldığımız yetkiyi ancak millete teslim ederiz." dedi. Sizlerin emanetine namusu gibi sahip çıktılar. Yeni bir seçim yaşayacağız oylarınızı kullanırken parti çıkarı ve fanatiklik için değil, ülkenin geleceği için oy kullanmamız lazım. Altı yıldır hizmet ediyorum. Her zaman çarşıda dolaşırken CHP'lisi, MHP'lisi, AK Parti'lisi, bütün hemşehrilerimiz bizlere sahip çıkıyorlar ve hizmetlerimizden dolayı bizlere teşekkür ediyorlar. Her şeyi kenara bırakıp hizmet etmeye devam edeceğiz. Hep birlikte birliktelik içerisinde bu ülkenin insanlarını birbirine düşürmek isteyenler bilsin ki aramıza fitne sokmak isteyenlere Allah'ın izni ile fırsat vermeyeceğiz" diye konuştu.

Şehirler arası otobüs terminali açılışına katılan protokolü Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, kendi kullandığı otobüs ile tören alanına getirdi.
 

Şehrimiz değişiyor artık, hepimiz bunun farkındayız. ‘Değişim geleceği yakalamaktır’ dedik ve bizi biz yapan değerlerden ödün vermeden değiştik. Geleceği yakalamak için tüm gücümüzle çalıştık ve ürettik. İşte bu yüzden hepimiz gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz ki; Kırşehir geleceğine koşuyor…