Bugüne kadar yaptığımız bütün çalışmalarda bizlere güvendiniz ve destek verdiniz. Biz de bu güveninize layık olabilmek için bundan önce olduğu gibi bundan sonra da gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.
Yaşar BAHÇECİ

Kırşehir Belediye Başkanı

14.02.19 11:04

Başkan Bahçeci, Pazar Yerinde Vatandaşlara Bez Çanta Dağıttı

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, pazar yerinde alışveriş yapan vatandaşlara bez çanta hediye etti.

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli ve Başkan Yaşar Bahçeci, belediye tarafından geri dönüşüme uygun hazırlatılan bez çantaları alışveriş yapanlara dağıttı, alış veriş yapan vatandaşlar ve pazar esnafı ile de sohbet etti.

Geri dönüşüm son derece önemli olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Kırşehir’de biz yaklaşık 7 yıldır geri dönüşüm uyguluyoruz. Şehrin yüzde 35'inde geri dönüşüm uyguladık. Hedefimiz önümüzdeki 5 yıl içerisinde bunu yüzde 100'e ulaştırmak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın aldığı kararla artık belirli alanlarda poşet kullanımı yasaklandı. Bizde Kırşehir Belediyesi olarak geri dönüşüme uygun bir şekilde çantalar yaptırdık. Çantalar çok kullanımlı tek kullanımlık değil. Milletvekilimiz ile birlikte Pazar yerinde dağıttık. Bir kısmını da zaman zaman Cacabey Meydanında pet şişe karşılığında vatandaşlarımıza çanta veriyoruz. Geri dönüşümü teşvik etmek için vatandaşlarımıza dağıtıyoruz. Geri dönüşüm son derece önemli. Böylece pet şişeleri de çevreye zarar vermeden toplamış oluyoruz. Kırşehir’de biz yaklaşık yedi yıldır geri dönüşüm yapıyoruz bunun %35 ini kapsam içine aldık. İnşallah önümüzdeki beş yıl içerisinde % 100’e tamamlayarak sıfır atık çıkaran bir şehir haline gelmeyi arzu ediyoruz.

Geri dönüşüm ile ilgili tanıtımlar kamu spotunda görünüyor, poşetlerin neredeyse bin yıla yakın geri dönüşümü oluyor onun içinde plastik atıkların azaltılması lazım. Bez çantalar güzel bir işlev görecek hem ekonomik açıdan da önemli, hem de çevre açısından uzun süreli kullanabiliyoruz. Kırşehir Pazarımız ’da son derece güzel. Her zamanda canlı Allah birlik ve dirliğimizi bozmasın” dedi.
 

Şehrimiz değişiyor artık, hepimiz bunun farkındayız. ‘Değişim geleceği yakalamaktır’ dedik ve bizi biz yapan değerlerden ödün vermeden değiştik. Geleceği yakalamak için tüm gücümüzle çalıştık ve ürettik. İşte bu yüzden hepimiz gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz ki; Kırşehir geleceğine koşuyor…