Bugüne kadar yaptığımız bütün çalışmalarda bizlere güvendiniz ve destek verdiniz. Biz de bu güveninize layık olabilmek için bundan önce olduğu gibi bundan sonra da gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.
Yaşar BAHÇECİ

Kırşehir Belediye Başkanı

14.02.19 10:59

Başkan Bahçeci, 31 Martta Yeniden Bir Başlangıca Bismillah Diyeceğiz

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinde düzenlenen Ak Parti İlçe ve Belde Belediye Başkanları aday tanıtım programında bir konuşma yaparak, Teşkilatımız ve halkımızla omuz omuza 5 yıllık yeni hedeflerimizi açıklayarak yolumuza devam edeceğiz dedi.

 Başkan Bahçeci Partimizin kurulduğu günden bu yana 15.nci seçimimizi hep birlikte huzur içerisinde idrak edeceğiz. Öncelikle 31 Mart yerel seçimlerinin şehirlerimiz, ilçelerimiz,beldelerimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını cenabı Allah’tan niyaz ediyorum. Seçimler çok önemlidir belki kurulduğumuz günden bugüne kadar yaptığımız 14 seçim boyunca hep bu seçimler önemli lafı duydunuz. 31 Mart seçimleri de önemli, demokrasilerde seçimler her zaman önemlidir. Önemsiz bir seçim yoktur. 31 Mart seçimleri de bu açıdan şehirlerimizin güzelleşmesinin, büyümesinin, kalkınmasının devam etmesi için Türkiye’de bölgesinde güçlü bir ülke yolunda emin adımlarla devam edebilmesi için, önemli bir virajın, önemli bir stratejinin arifesindeyiz. 31 Mart akşamına kadar teşkilatımızla, görevli olan bütün kardeşlerimizle ama bugün filli olarak görevde olmayan bütün kardeşlerimizle Cumhurbaşkanımızın her zaman vurguladığı gibi arkamızda dağ gibi duran sessiz çoğunlukla birlikte inşallah 31 Martta yeniden bir başlangıca bismillah diyeceğiz.

 10 yıl boyunca 100 yakın eser hayata geçirdik.

 14 Ağustos 2001 yılında yola çıktığımızda Türkiye’de artık eskisi gibi olmayacak diye yola çıktık diyen Başkan Bahçeci, geride bıraktığımız 17 yıl zaman içerisinde Türkiye’ye her alanda büyük değişim ve dönüşümleri  sizler Ak Partililerle beraber yaptık. Bizde 10 yıldır Kırşehir Belediye Başkanı olarak şehrimizde bu değişimi ve dönüşümü en güzel şekilde insanımıza yaşatmak için gayret ediyoruz. 10 yıl boyunca 100 yakın eser hayata geçirdik. Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi gibi birilerinin bırak yapmayı hayalini bile ufuklara kurmayı yetmeyeceği Kent Park gibi, Cacabey Meydanı gibi, Güzler Pakı gibi , sayısız eseri Kırşehir’imize kazandırdık.

 35 yıldır kimsenin elini sürmeye cesaret edemediği alt yapı problemini de Ak Parti belediyesi çözdü diyen Başkan Bahçeci, yıllardır bu millete asbest borulardan su içermeye mahkum edenler bugün seçim meydanlarında yapamayacağı vaatlerde tabiiki bulunacaklar. Kemal Kılıçdaroğlu’da her seçim olduğunda bol kesenden atıyor. Millet itibar etmiyor. Bu millet lafa değil lafı söyleyene bakarlar. Bu millet lafı Recep Tayyip Erdoğan’ mı söylüyor , Kemal Kılçdaroğlu’mu söylüyor buna dikkat ediyor. Biz bu değiş ve dönüşümü duraksamadan, durmadan devam ettirmek istiyoruz. Arzumuz ve isteğimiz önümüzdeki 5 yılda da hem Kırşehir’imizin, hem de tüm İlçelerimizin birlik ve beraberlik içerisinde kalkınmaya devam etmesini istiyoruz. Bu seçim boyunca inanıyorum ki milletimiz bunları çok iyi değerlendirecektir. Karşımızda oluşan ittifakları milletimiz çok iyi izleyecek ve takip edecektir. Bizim karşımızda oluşan bu cepheleri çok iyi analiz edip buna göre adımlarımızı atmamız lazım.  Sağduyulu hemşerilerime seslenmek istiyorum. Hangi partiden olursa olsun 17 yıldır bizi izliyor ve görüyorsunuz. 10 yıldır şehrimize kazandırdıklarımızı görüyorsunuz.

 Herkes bize ulaşabildi, kapımız ve gönlümüz herkese açık oldu.

 Başkan Bahçeci , Bizim tek derdimiz var asla siyaset yapmak olmadı, kimseyi kimseden ayırmadık. Hiçbir zaman siyasi görüşünden dolayı insanlara farklı bir muamele yapmadık. 10 yıldır Kırşehir’e bu kadar eser kazandırırken  her zaman, herkesin ulaşabildiği bir belediye başkanı olduk. Çarşıdan hiç kopmadık, düğünlerden cenazelerden asla vaz geçmedik. Herkes bize ulaşabildi, kapımız ve gönlümüz herkese açık oldu. Okullara da gittik. Esnafımızda gittik. Yurtlarda gittik. Evlere de gittik. Bütün mahalleleri tek tek gezdik. Bu sevgi ve muhabbetle bu kadar işleri hayata geçirdik. Bugüne kadar milletin derdi ile dertlenmeyenler, milletin ayağına gidemezler. Seçim olduğunda farklı bir maske mutlaka takarlar. Onların o maskelerini 31 Martta yine indireceğiz. Biz 6 ilçesi ile merkezi ile bir ve bütünüz. İnşallah bu birlik ve beraberliğimizi hiçbir zaman bozmayacağız. Bizler kadere iman etmiş insanlarız rabbim ne dilerse onu yaşıyoruz. Bütün kardeşlerimizle omuz omuzayız bundan sonrada omuz omuza olacağız. Meselesi hizmet olan, meselesi ülke olan meselesi dava olanın, kendi kişisel meselesi olmaz. 80 boyunca omuz omuza olacağız, dedikodulara fırsat vermeyeceğiz.  31 Marttan sonra abi bir belediye olarak birlik ve beraberlik içinde olacağız. Kırşehir’deki hizmetleri bütün ilçelere taşımak ve tanıtmak istiyoruz.

 Biz bu şehirde hangi hizmete imza atmadık ki

 Şuan bir ittifaklar süreci yaşıyoruz biz Milliyetçi Hareket Partisi ile Cumhur ittifakını devam ettiriyoruz. Her ne kadar ilimizde ve ilçemizde farklı adaylarla çıksak ittifakımız sarsılmaz bir şekilde devam ediyor. Bu süreçte Milliyetçi Hareket Partili kardeşlerimizi de asla incitmeyin. 31 Marttan sonra da Cumhur ittifakı güçlü bir şekilde yoluna devam edecek. Çalışmalarımızda özellikle buna dikkat ediyorum. 80 gün boyunca teşkilatımızla, halkımızla omuz omuza 5 yıllık yeni hedeflerimizi açıklayarak yolumuza devam edeceğiz. Bizim derdimiz asla kavga değil, bizim derdimiz ala insanları ayırmak değil. Bizim bütün derdimiz insanları birleştirmek. Bizim bütün derdimiz ülkemize güzel hizmetler yapmak. Bizim bütün derdimiz şanlı bayrağımızın daha güçlü bir şekilde dalgalanması. Bunu da hep birlikte başaracağız. Tevazu, Samimiyet ve Gayretle Önce Millet Önce Memleket düsturundan vaz geçmeden şehrimizin , bütün ilçelerimizin beldelerimizin her köşesine hizmet götürmeye devam edeceğiz. Biz bu şehirde hangi hizmete imza atmadık ki. Altından üstüne kadar, girişinden çıkışına kadar. Kafanızı nereye çevirirseniz bizim hizmetlerimizi görürsünüz.

 Kırşehir sporumuza aldık ilk yılında şampiyon yaptıklarını kaydeden Başkan Bahçeci  İnşallah bu senede liderlikle kapattığımız ilk yarının sonunda şampiyonluğu da yaşayacağız. Bugüne kadar ne yapmışlarda bu memleketin huzuruna çıkacaklar. Kırşehirspor’un bir maçına dahi gelmeyenler eğer bu şehrin yönetimini devir alırsa ne olur halimiz. Şehrin hiçbir derdi ile dertlenmeyenler sadece kendi menfaati olduğunda meydanlara çıkanlar, şirin gözükmeye çalışanlara asla fırsat vermeyelim. Hizmetimizle, eserlerimizle, yaptıklarımızla, tevazumuzla, insanlığımızla Kırşehir’lilerin huzuruna çıkacağız.  80 gün boyunca teşkilatımızla bütün kardeşlerimizle sokak, sokak gezeceğiz. Ev ev gezeceğiz. Dükkan dükkan gezeceğiz ve bütün hemşerilerimizin elini sıkacağız. Bu süreçte milletle yüzleşme zamanlarıdır. Varsa eksiklerimiz bunları görme ve düzeltme zamanlarıdır. İnanıyorum ki milletimiz bu oyunları bozmaya devam edecektir. Yeter ki Ak Partililer tek yumruk olalım. Sım sıkı birbirimize sarılalım. Kırgınlıklar varsa bunların hepsini giderelim. Ben üzerime düştüğü kadarı ile eski yeni bütün arkadaşlarımı ziyaret ediyorum. 16 yıldır iktidarız herkesin işini çözemeye bilmiş olabiliriz. Bize kırgın olan kardeşlerimizde olabilir.  31 Martta tek yumruk olacağız. İçimize fitne sokmak isteyenlere kendi menfaatleri için şirin gözüküp ondan maskelerini indireceklere asla taviz vermeyeceğiz.

 31 Marttan sonrada yeni projelerle yola devam edeceğiz

 31 Marttan sonrada yeni projelerle yola devam edeceğiz. Şubatın ilk haftasında projelerimizi kamuoyu ile paylaşacağız. 2009 yılında projelerimiz nasıl beğeni aldıysa 2014’deki projelerimiz nasıl beğeniler aldıysa yeni projelerimiz Kırşehirlerimiz tarafından çok beğenilecek. 10 yılda büyük proje hayata geçirdik. Toplam Kırşehir Belediyesi olarak 800 trilyon yatırım hayata geçirdik. Cumhuriyet Halk Partili bir belediye olsaydı Kırşehir 80 krş yatırım yapabilir miydi yapamazdı. Kapı kapı gezeceğiz milletimize bunları anlatacağız. Hizmet için , yatırım için, gelecek için hep birlikte koşturacağız. Sözümüz ahittir, eserlerimiz şahittir. Biz konuşmayacağız eserlerimiz konuşacak. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Külliye yaparken her zaman arkamızda oldu. İnşallah yeni projelerimizle inanıyorum ki Cumhurbaşkanımız güçlü bir şekilde arkamızda olmaya devam edecek.

Şehrimiz değişiyor artık, hepimiz bunun farkındayız. ‘Değişim geleceği yakalamaktır’ dedik ve bizi biz yapan değerlerden ödün vermeden değiştik. Geleceği yakalamak için tüm gücümüzle çalıştık ve ürettik. İşte bu yüzden hepimiz gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz ki; Kırşehir geleceğine koşuyor…