Bugüne kadar yaptığımız bütün çalışmalarda bizlere güvendiniz ve destek verdiniz. Biz de bu güveninize layık olabilmek için bundan önce olduğu gibi bundan sonra da gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.
Yaşar BAHÇECİ

Kırşehir Belediye Başkanı

14.02.19 10:57

Başkan Bahçeci’den Doç. Dr. Murat Tuğluca’ya Tebrik ziyareti

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Türkiye Bilimler Akademisi Halil İnalcık özel ödülünü alan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Tuğluca’ya tebrik ziyaretinde bulundu.

Başkan Bahçeci ziyarette yaptığı konuşmada; “Verilen ödülde Ahi Evran’ın ve Kırşehir’in adının duyulması çok önemli. Kırşehir’imiz tarihi ile ünlü bir şehir. Rahmetli hocamız Halil İnalcık’ın bir sözü var Türklüğün başkenti Kırşehir’dir. Kırşehir ve Ahi Evran Üniversitemiz için bu ödül anlamlı ve çok önemli. Türkiye Bilimler Akademisi Halil İnalcık özel ödülünü Cumhurbaşkanımızın elinden alarak bizleri gururlandıran Ahi Evran Üniversitesi Doç. Dr. Murat Tuğluca’yı tebrik ediyor. Rabbim başarılarını daim etsin inşallah”

Ahi Evran Üniversitesi Doç. Dr. Murat Tuğluca’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Benim açımdan Kırşehir ve Ahi Evran’ın ismini duyurmak çok önemli. Ödül almak tabi ki güzel bir şey ama şehrimizi ve üniversitemize katkı sağlamak. İki sene önce vefat eden İnalcık'ın dünyaya mal olmuş bir tarihçi. Kendisi Osmanlı tarihçiliğini dünyaya kabul ettiren bilim insanı olarak bilinir. Osmanlı tarihçiliğini dünyaya bir disiplin olarak kabul ettiren Prof. Dr. Halil İnalcık adına verilen ödülü almak gerçekten kıymetli ve önemli” ifadelerini kullandı.

Şehrimiz değişiyor artık, hepimiz bunun farkındayız. ‘Değişim geleceği yakalamaktır’ dedik ve bizi biz yapan değerlerden ödün vermeden değiştik. Geleceği yakalamak için tüm gücümüzle çalıştık ve ürettik. İşte bu yüzden hepimiz gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz ki; Kırşehir geleceğine koşuyor…