Bugüne kadar yaptığımız bütün çalışmalarda bizlere güvendiniz ve destek verdiniz. Biz de bu güveninize layık olabilmek için bundan önce olduğu gibi bundan sonra da gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.
Yaşar BAHÇECİ

Kırşehir Belediye Başkanı

14.02.19 10:55

Belediyeden Otopark Problemine Neşter

Kırşehir Belediyesi, şehir merkezinde otopark sorununu çözmek amacıyla ilk neşteri vurarak şehrin altı bölgesinde ücretsiz açık otoparkları vatandaşların hizmete sundu.

Kırşehir Belediyesi 630 araçlık açık oto ücretsiz otopark alanını ücretsiz olarak vatandaşların hizmetine sunarak oto park problemine ilk neşteri vurdu.

 Trafikteki araç sayısının her geçen gün arttığını belirten Belediye Başkan Yaşar Bahçeci, Kırşehir Belediyesi olarak otopark sorununa köklü çözümler üretmek için açık otopark çalışmalarını yaptıklarını söyledi. Belediye tarafından yürütülen çalışmalarla şehir içi araç trafiğinin rahatlatılması konusunda önemli adımlar atıldığını ifade eden Bahçeci, Belediyeye ve kamuya ait kullanılmayan alanları açık otopark alanı olarak düzenlendiğini ve bu alanların ücretsiz olaraksürücülerin kullanımına sunulduğunu bildirdi.

 Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Belediyemiz tarafından yürütülen altyapı ve yenileme çalışmaları kapsamında Belediyemize ve kamuya ait bazı kullanılmayan alanları, açık otopark alanı olarak düzenledik. Açık otopark çalışmaları kapsamında Eski Sanayi alanına 200 araçlık, Eski Kız Meslek Lisesine 100 araçlık, Eski Buğday Pazarı alanına 150 araçlık, Kültür ve Turizm Müdürlüğü arkasına 100 araçlık, Eski Mucur durağına (Selçuk Garajı) 80 araçlık açık otopark alanı oluşturduk. Hemşerilerimiz gönül rahatlığıyla araçlarını ücretsiz olarak park edebilirler. Yaptığımız bu çalışmaları araç sahibi vatandaşlarımız takdirle karşıladı. Bu yöndeki çalışmalarımız artarak devam edecek.

 Ayrıca şuanda inşaatı devam eden Şehiriçi minibüs terminali altında 500 araçlık bir otopark mevcut. Burasının inşaatı devam ediyor. Mevcutta da belediyemize ait 435 araçlık yeraltı otoparkı bulunmakta. Yeni yapılacak projelerin hepsinin altında yeraltı otoparkları var. Yaklaşık bu sayı iki bin.Vatandaşlarımız mevcutları kullansa otopark diye bir problemimiz olmayacak. Yine de bu tarz düzenlemelerle şehirdeki bu problemi çözeceğiz” diye konuştu.

Şehrimiz değişiyor artık, hepimiz bunun farkındayız. ‘Değişim geleceği yakalamaktır’ dedik ve bizi biz yapan değerlerden ödün vermeden değiştik. Geleceği yakalamak için tüm gücümüzle çalıştık ve ürettik. İşte bu yüzden hepimiz gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz ki; Kırşehir geleceğine koşuyor…