Bugüne kadar yaptığımız bütün çalışmalarda bizlere güvendiniz ve destek verdiniz. Biz de bu güveninize layık olabilmek için bundan önce olduğu gibi bundan sonra da gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.
Yaşar BAHÇECİ

Kırşehir Belediye Başkanı

28.11.17 09:59

Başkan Bahçeci; Ekiplerimizle Titizlik İçinde Çalışıp Halkın Yararına Hizmetleri Gerçekleştiriyoruz

Şehir merkezinde devam eden çalışmalarını denetledikten sonra esnaf ve vatandaşlarla buluşan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, daha güzel bir Kırşehir için gece gündüz demeden çalıştıklarını söyledi.

Kırşehir Belediyesi’nin, kent genelinde başlattığı asfalt, yol yapım, bakım ve onarım çalışmaları devam ediyor. Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Ankara Caddesi ve Terme Caddesi çalışmaları yerinde inceledi.

Bölgedeki esnaflarla sohbet eden ve ziyaret eden Başkan Bahçeci esnafların sorun ve taleplerini dinledi.

Başkan Bahçeci ; ‘Amacımız halkımıza hizmet etmektir’

Kırşehir Belediyesinin halka önem verdiğini belirten Başkan Bahçeci şöyle konuştu: “Daha güzel bir Kırşehir için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Kentimizi kalkındırmak için yoğun çaba sarf ediyoruz. Ekiplerimizle titizlik içinde çalışıp halkın yararına hizmetleri gerçekleştiriyoruz. Halkın hizmetkârıyız. Şehrimizde sorumluluk bilinciyle hareket edip vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak adımlar atıyoruz. Her vatandaşımız çok değerlidir. En büyük amacımız, halkımıza hizmet etmektir. Kırşehir'in her noktasında en kaliteli hizmeti halkımıza sunuyoruz.

Kırşehir’de şimdiye kadar alt yapı diye bir şey yoktu her şey gelişi güzel yapılmış. İçme suyunu yeniledik sebebi ise asbes borularından su içiyorduk.170.000 metre asbes boruyu değiştirdik. Değiştirdiğimiz borular sadece şehrimizin yüzde 40’a tekabül ediyor. Şehir merkezini tamamen bitirmiş değiliz. Şehir merkezinde kanalizasyon oranına yüzde yüze ulaştık. Artık her yerde kanalizasyon var. İçme suyu şebekesini 2014 yılında yenilemeye başladık.

2015 yılında ana ishale hattını yenilemeye başladık.2016 yılında Kanalizasyon, Yağmur Suyu, Elektirk, Telekom, Jeotermal Isıtma çalışmalarına başladık ve Nisan 2017 yılında tamamlayarak hizmete verdik. Alt Yapı çalışmalarına neden ihtiyaç duyduk. İkinci dönemimizde şehrin komplesinin asfalt ihtiyacı vardı aynı zamanda şehrin geleceğine dair bir proje çalışması yapmamız lazımdı. Kırşehir’de 87-89 yılarında bir alt yapı çalışması yapılmış o da Rahmetli Hakkı Göçen döneminde. O dönemden sonra kalıcı bir iş yapılmamış onda da kanalizasyon hattı değişmiş.

Kırşehir Belediyesi olarak kente yakışır eserler kazandırdıklarını bildiren Başkan Bahçeci, "Şehrin her noktasında şantiye belediyeciliğimizi ortaya koyuyoruz. Hemşehrilerimizin hizmetlerimizle daha müreffeh bir şehirde yaşamaları için şehrimize yakışacak şekilde ekiplerimizle yoğun çaba sarf ediyoruz. Caddeleri, sokakları ile modern yaşanabilir bir şehir oluşturmak için çalışmalarımızı titizlikle yürütüyoruz.

Başkan Bahçeci, herkesin mutlu yaşadığı, daha güzel ve refah bir şehir oluşturmayı amaçladıklarını kaydetti.
 

Şehrimiz değişiyor artık, hepimiz bunun farkındayız. ‘Değişim geleceği yakalamaktır’ dedik ve bizi biz yapan değerlerden ödün vermeden değiştik. Geleceği yakalamak için tüm gücümüzle çalıştık ve ürettik. İşte bu yüzden hepimiz gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz ki; Kırşehir geleceğine koşuyor…