Bugüne kadar yaptığımız bütün çalışmalarda bizlere güvendiniz ve destek verdiniz. Biz de bu güveninize layık olabilmek için bundan önce olduğu gibi bundan sonra da gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.
Yaşar BAHÇECİ

Kırşehir Belediye Başkanı

28.11.17 09:50

Köylü Pazarı Yapımına Hızla Devam Ediliyor

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kapalı Pazar Yerinin yan tarafına yapılacak olan köylü pazar yeri alanında incelemelerde bulundu.

Kapalı Pazar yerinin yan tarafına yapılacak olan köylü pazar yeri hakkında yetkililerden bilgi alan Başkan Bahçeci, Kırşehir halkına en iyi hizmeti sunmayı amaçladıklarını söyledi. Kapalı pazar yerini en kısa zamanda Kırşehir halkının hizmetine sunmayı amaçladıklarını ifade eden Bahçeci, şöyle konuştu. Kapalı Pazaryerinin yan tarafında yapımına başladığımız Köylü Pazarı hızla devam ediyor, köylerden sebze meyve getirenler daha güzel bir ortamda ürünlerini satabilecekler inşallah.

Yeni yapacağımız kapalı pazar yerinde, hem pazarcı esnafımız hem de köylerinde bin bir emekle ürettikleri ürünleri pazara getiren köylü üreticilerimizin, pazardan her türlü alışverişlerini yapan vatandaşlarımız rahat bir şekilde alışverişlerini yapmaları için, ayrıca köylülerimizin büyük gelir kaynaklarından olan ve ülke üretiminde önemli bir yere sahip üretici vatandaşlarımız rahat bir şekilde, yapacağımız köylü pazar yerinde yetiştirdikleri ürünleri satacaklar.
Köylülerin şehir merkezine getirdikleri ürünleri daha sağlıklı ortamda satmaları için köylü pazarını, yapacaklarını söyleyen Başkan Bahçeci , Kırşehir Pazar ve Pazartesi günleri köylülerimiz, şehir merkezine gelerek köylerinde ürettikleri süt, peynir, yoğurt, yumurta ve yağ gibi ürünleri gelişi güzel, sağlıksız ortamlarda satışa sunuyorlardı. Buna bir son vermek istedik. Kapalı Pazar yerinin yanına güzel bir pazar yeri yapıyoruz ve köylülerimizi kapalı pazar yerinin yanına taşıyacağız. Bundan sonra köylülerimiz ürettikleri ürünleri, köylü pazar yerinde Kırşehirlilerle buluşturacak. Hem köylülerimiz için hem de vatandaşlarımız için güzel, nezih, sağlıklı bir ortamda satış yapma ve alışveriş yapma imkânı olacak" dedi.
 

Şehrimiz değişiyor artık, hepimiz bunun farkındayız. ‘Değişim geleceği yakalamaktır’ dedik ve bizi biz yapan değerlerden ödün vermeden değiştik. Geleceği yakalamak için tüm gücümüzle çalıştık ve ürettik. İşte bu yüzden hepimiz gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz ki; Kırşehir geleceğine koşuyor…