Bugüne kadar yaptığımız bütün çalışmalarda bizlere güvendiniz ve destek verdiniz. Biz de bu güveninize layık olabilmek için bundan önce olduğu gibi bundan sonra da gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.
Yaşar BAHÇECİ

Kırşehir Belediye Başkanı

09.10.17 09:32

Kırşehir Belediyesi Geleneksel Sünnet Şöleni Coşkulu Bir Şekilde Gerçekleşti

Kırşehir Belediyesi tarafından bu yıl 9.'ncüsü gerçekleştirilen Geleneksel Sünnet Şöleni'nde 249 çocuk erkekliğe ilk adımını attı.

Sünnet Çocukları ve aileleri için İkizarası Kent parkta gerçekleştirilen Sünnet Şölenine, sünnet olan çocuklar ve ailelerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Şölende ilk olarak Kuran-ı Kerim tilaveti okundu. Doğuş grubunun okuduğu ilahilerin ardından bir konuşma yapan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci Sünnet şölenlerimiz geleneksel olarak her yıl gerçekleştiriyoruz. Yaptığımız en hayırlı hizmetlerden biri diye düşünüyorum. Bugünde 248 evladımızın sünnetlerini gerçekleştirdik, bu programlarla da aileleri hep birlikte paylaşalım istedik. Sünnet olan tüm yavrularımızın gözlerinden öpüyorum ve bir ömür boyu sağlık ,sıhhat ve afiyet diliyorum. İnşallah büyüyüp şehrimize, ülkemize hizmet edecekler. Hepsi güzel insanlar olur topluma faydalı , ailelerine faydalı evlatlar olmaları içinde dua ediyoruz.

 

 

Kırşehir’de sizlerin bütün ihtiyacını en güzel şekilde karşılamaya gayret ediyoruz. Belediye ekibi olarak bütün personelimizle, çalışma arkadaşlarımızla gayemiz sizlere en iyi hizmeti etmek. Kırşehir’i geleceğe hazırlamak, Kırşehir’i 2023,2053,2071’e hazırlamak bunun içinde gece gündüz demeden bütün arkadaşlarımızla birlikte gayretli bir çalışma içerisindeyiz. Kentparkımız, Külliyemiz, Cacabey meydanımız,Pazar Yerimiz, Terminalimiz bütün bu eserlerimiz bu şehri geleceğe hazırlamak için özenle hazırlanmış projeler. Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezimizi Başbakanımız hizmete açtı. Açılışa katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Kırşehir yine tarihi bir gün yaşadı. Hem ahilik kutlamaları, hem Kültür merkezimizin açılışı , hemde üç gün boyunca devam eden Neşet Ertaş Kültür Sanat festivali gibi etkinlikleri bir hafta da gerçekleştirdik. Bu süre içerisinde hem Başbakanımızın teşrifi , hem bakanlarımızın Kırşehir’e gelmesi , dışardan çok sayıda misafirimizi ağırlamaktan son derece mutlu olduğumuzu belirtmek istiyorum. İnşallah inanıyorum ki Kültür Merkezi uzun yıllar Kırşehir’e çok güzel hizmetler yapacak. Bu kış inşallah kültürel ve sanatsal etkinliklerle sizleri en güzel şekilde ağırlamak üzere davet edeceğiz. Eski kültür merkezimizi de inşallah kısa zamanda yıkıp, kent parkla, külliyemizi birleştirmiş olacağız.

Yollarımız bitti, şimdi yoğun bir şekilde kaldırımları bitirmeye çalışıyoruz. Her zaman söylüyorum bir sıkıntı çektik. Toz oldu, çamur oldu. Trafik sıkıştı ama Kırşehir’in gelecek elli yılına yatırım yapıldı. Bütün alt yapımızı yeniledik zor bir iş yaptık, kolayı tercih etmedik. Kolayı ne idi? Üstündeki asfaltı kazıyıp, üstüne bir kat asfalt atıp yapmaktı bu da 2-3 ay zamanda biterdi. Biz zor olanını yaptık tam beş kat asfalt attık. İnanıyoruz ki bittiğinde daha da iyi anlaşılacak. Kırşehir şehir merkezi manasında şehir içi trafik problemini de bu proje ile inşallah çözeceğiz. Yeni otoparklarla, yeni otobüslerle, bisiklet kullanımı ile park alanları ile Kırşehir’imizide trafik noktasında Türkiye’de en rahat şehirlerden birisi haline getirmiş olacağız. Biz bütün gücümüzü sizden alıyoruz. Sizin güler yüzünüz,sevginiz,duanız bizim en büyük dayanağımız. Dualarınızı bizden eksik etmeyin.

 

 

Türkiye zor günlerden geçiyor. Suriye İdlib’de bir operasyon başlıyor. Daha kapsamlı,daha büyük bir operasyonu askerimiz gerçekleştirecek. Allah askerimize ve polisimize zeval vermesin. Bu sene 249 çocuğumuzu sünnet ettirdik. Çocuklarımız dan 40 tanesi mülteci çocuğumuz. İçlerinde Suryeli ,Iraklı, Türkmen kardeşlerimiz var. Allah kimseyi vatansız bırakmasın. Onlarda istemezdi vatanlarını bırakmayı. Bir ülkede milli şuur olmazsa, milli birlik ve beraberlik olmazsa, vatan sevgisi olmazsa, şuculukla ve buculukla birbirine girerse işte o zaman ocağımız ülkemiz dağılır. Bizler akıllı olacağız, birbirimize sahip çıkacağız sevgi ve muhabbeti yayacağız ve çoğaltacağız. Düşmanlıkları azaltacağız, fiili nefreti bir kenara bırakacağız ve dört elle birbirimize sarılacağız. Şehrimize misafir olarak gelen kardeşlerimizin burada en güzel şekilde misafir edilmesi de bizim töremiz ve inancımız gereği çok önemlidir çok şükür ki şehrimiz de en ufak bir sorun ve taşkınlık yaşanmadan uzun zamandır bu kardeşlerimizi misafir ediyoruz. Suriye’de Irakta terör olayları biter de bu kardeşlerimiz evlerine , yuvalarına kavuşurlar. Çocuklarımızı bilinçli yetiştirmemiz lazım biz Türk milleti ve devleti olarak üzerinde tarihi misyon taşıyan devlet ve milletiz. Biz mazlum milletlerin dünyada ki sesi olan bir milletiz. Şefkat elini tarihi boyunca her zaman mazluma uzatmış bir ecdadın torunlarıyız. Kendine silah sıkılmadığı sürece hiçbir zaman savaşmamış bir ecdadın ve milletin torunlarıyız onun için bu misyonu çocuklarımıza çok iyi anlatmamız lazım.Onları bu şuur ve bilinçle yetiştirmemiz lazım ki gelecekte Allah korusun biz millet ve devlet olarak bir sıkıntıya düşmeyelim. Bu bizim en asli görevlerimiz den bir tanesi.

Kırşehir’imiz güzelleşti inşallah daha da güzelleşecek Türkiye miz büyüyor gelişiyor inşallah daha da büyüyecek ve gelişecek yeterki biz, bize hizmet edenlere değer verelim. Yeter ki biz bu millet için gece gündüz çalışanlara dua edelim. Yeter ki hainlere fırsat vermeyelim. Bu ülke için çalışan , bu ülke için fedakarlık yapan insanlara moral verelim. Onların hep yanında olalım ki onlarda bizim için daha güçlü bir şekilde çalışmaya devam etsinler. Allah Cumhurbaşkanımıza razı olsun. Recep Tayyip Erdoğan bu ülkenin kaderi dir onun için hep birlikte Cumhurbaşkanımıza destek vermek hepimizin milli görevlerinden biridir. Bu konuya siyasi bakmamak lazım. Türkiye’nin geleceği siyasi menfaatlerin üstündedir. İnşallah bu şuurla fetö terör örgütü ile mücadele dede , PKK,DHKPC Törer örgütü ile bilimum ne kadar terör örgütü varsa Devletimizin başından bulunan Cumhurbaşkanımıza hep birlikte destek olalım dualarınızı da ondan eksik etmeyelim. Tüm yavrularımızın gözlerinden öpüyorum. Allah hayırlı ve uğurlu etsin. Düğünlerinde bir arada olmayı da nasip etsin.Anne ve Babalara hayırlı ve uğurlu olsun diyorum. Diyerek konuşmasını tamamladı.

Konuşmanın ardından Sünnet olan çocuklara hediyeleri verildi. Şölene katılan çocuklar ve aileleri Başkan Bahçeci ile fotoğraf çektirdi.
 

Şehrimiz değişiyor artık, hepimiz bunun farkındayız. ‘Değişim geleceği yakalamaktır’ dedik ve bizi biz yapan değerlerden ödün vermeden değiştik. Geleceği yakalamak için tüm gücümüzle çalıştık ve ürettik. İşte bu yüzden hepimiz gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz ki; Kırşehir geleceğine koşuyor…