Bugüne kadar yaptığımız bütün çalışmalarda bizlere güvendiniz ve destek verdiniz. Biz de bu güveninize layık olabilmek için bundan önce olduğu gibi bundan sonra da gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.
Yaşar BAHÇECİ

Kırşehir Belediye Başkanı

03.10.17 12:47

Yöresel Yemek Yarışması Düzenlendi

Kırşehir Ağalar Konağı'nda, Ahilik Haftası kapsamında düzenlenen Ahilik Sofrası yarışmasında yöresel yemekler sergilendi.

Etkinlikte, bayanlar 3 kategoride yarıştı. Puanlama sonucu dereceye girenlere ödülleri verildi. Etkinlikte bir konuşma yapan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ;
Öncelikle herkesin Ahilik haftasını tekrar kutluyorum ve Ahilik haftası boyunca çok güzel çok farklı etkinliklerle hem halkımızın ilgisini çekmeye hem halkın ilgisini alakasını artırmaya gayret ediyoruz. Bu kapsamda da bugün yöresel yemek yarışmamız oluyor. Ben öncelikle bütün katılan bütün hanımefendileri tebrik ediyorum.

Kırşehir yemek kültürü açısından son derece zengin olan bir şehir bu manada eminim hanımefendiler çok güzel yemekler yaptılar çok güzel lezzetler sergilendi. Açıklanacak neticelerle de ödülleri takdim edeceğiz. Hep söylüyoruz yarışmalarda 1. 2. 3. olmaktan ziyade katılmak son derece önemli katılma medeni cesaretini göstermek son derece önemli o açıdan katılma nezaketi gösterenleri tebrik ediyorum.

Ahilik Haftası kapanış programı nedeni ile İnşallah Cumartesi günüde Başbakanımız Binali Yıldırım burada olacak biliyorsunuz tüm Kırşehirlilerin katılımını bekliyoruz. Bakan larımız gelecek Gümrük ve Ticaret Bakanı, TOBB Başkanı, TES Başkanı, TESKOP Başkanı Türkiye'nin her yerinden esnaf odası 81 ilin esnaf odası başkanları gelecek o açıdan da Kırşehir'in ilgisinin yüksek olması bundan sonraki toplantılar ve programlar açısından son derece teşvik edici oluyor basın aracılığı ile hem halkımıza hem de özellikle hanımefendiler sizlerin katılımları bizim için son derece önemli cumartesi günün hepinizi bekliyoruz eşinizi dostunuzu komşunuzu davet etmenizi istiyorum sizden. Bu yarışmaya katılan herkesi tebrik ediyorum Ahilik Haftanız kutlu olsun diyorum.

Yöresel Yemek Yarışması, Kırşehir Yöresel et ve sebze yemekleri, Kırşehir yöresine ait hamur işleri ve tatlılar ile Ahi Sofrası Yemekleri (Kırşehir yöresine ve Ahiliğe yakışacak yeni bir yemeğin üretilmesi, örneğin Ahi Pilavı, Ahi Helvası, Ahi Çorbası, Ahi Kebabı, Ahi Dürümü vb) dallarında yapıldı.

Her dalda dereceye girenlerin birincilere 4 küçük çeyrek altın, ikinciye 2 küçük çeyrek altın ve üçüncüye de 2 küçük çeyrek altın verildi.
 

Şehrimiz değişiyor artık, hepimiz bunun farkındayız. ‘Değişim geleceği yakalamaktır’ dedik ve bizi biz yapan değerlerden ödün vermeden değiştik. Geleceği yakalamak için tüm gücümüzle çalıştık ve ürettik. İşte bu yüzden hepimiz gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz ki; Kırşehir geleceğine koşuyor…