Bugüne kadar yaptığımız bütün çalışmalarda bizlere güvendiniz ve destek verdiniz. Biz de bu güveninize layık olabilmek için bundan önce olduğu gibi bundan sonra da gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.
Yaşar BAHÇECİ

Kırşehir Belediye Başkanı

09.07.15 11:42

Gelenekselleşen Sünnet Şölenimiz Yapıldı

Kırşehir Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen sünnet şöleninin 7.’si Kent Park’ta gerçekleşti.

Sünnet Şölenine; Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Ak Parti Milletvekili Salih Çetinkaya, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, İl Emniyet Müdür Sıtkı Akgül, Ak Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli ile çok sayıda vatandaş ve basın mensupları katıldı.

Kuran-ı Kerim tilavetinin okunması ile başlayan törende 160 çocuk sünnet edildi.
Sünnet şöleni öncesinde konuşan ve Kırşehir’in her alanda geliştiğini anlatan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “7.’sini düzenlediğimiz sünnet şöleninde bu yıl 160 yavrumuzun sünnet merasimini gerçekleştireceğiz. Yedi yılda ise toplam bin 422 çocuğumuzun sünnetini gerçekleştirdik. Toplu sünnet törenlerinin bir araya gelmeye vesiledir. Kent Park alanında bu sünnet şölenini yapmak bizim için ayrı bir gurur vesilesi, bizler bu esere başladığımızda duymadığımız laf kalmamıştı. Bizlere o dönemlerde yapamazlar, nasıl yapacaklar, Kırşehir’de böyle bir park olur mu? Bu kadar parayı nereden bulacaklar gibi laflar söylemişlerdi. Ama bugün bu parkın içerisinde bu güzel organizasyonları gerçekleştiriyoruz. Rabbim inşallah bizlere böyle güzel organizasyonlar gerçekleştirmeyi bizlere nasip etsin” diye konuştu.

Müzik programların şehitler dolayısı ile iptal ettiklerini söyleyen Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci şöyle konuştu: “Şehit haberlerimizin geldiği bir ortamda müzik yapmak yakışık almazdı. Rabbim inşallah şehitlerimizin şefaatine bizleri de nail eylesin, ülke olarak çok zor günlerden geçiyoruz. Devletin iyi niyeti ve merhametini kardeşkanı dursun diye gösterdiği iyi niyeti birileri bu ülkenin insanına zarar vermek için kullanıyor. Türk Milleti ve devleti sabırlıdır, ama sabrı ve merhametinin de bir sonu vardır. Başbakanımızın da ifadesi ile 'Son terörist öldürülene kadar' bu mücadele devam edecektir. Televizyonlarda sabah akşam terör örgütü ve uzantılarının reklamını yapıyorlar onlar aydın falan da değiller, ama bu millet her şeyin farkında. Bu millet birdir ve büyük Türk milletidir. Şehitlerin kanları ile bizlere emanet edilmiş topraklar kimseye de teslim edilmeyecektir. Türkiye’nin güç kaybetmesi için her şeyi feda edenlere de kimse pabuç bırakamayacak. Bu milletin birlikteliğinden de kimsenin şüphesi olmasın, güçlü Türkiye’yi inşa etme yolunda hızla çalışmalarına devam edecek.”
 

Şehrimiz değişiyor artık, hepimiz bunun farkındayız. ‘Değişim geleceği yakalamaktır’ dedik ve bizi biz yapan değerlerden ödün vermeden değiştik. Geleceği yakalamak için tüm gücümüzle çalıştık ve ürettik. İşte bu yüzden hepimiz gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz ki; Kırşehir geleceğine koşuyor…