Bugüne kadar yaptığımız bütün çalışmalarda bizlere güvendiniz ve destek verdiniz. Biz de bu güveninize layık olabilmek için bundan önce olduğu gibi bundan sonra da gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.
Yaşar BAHÇECİ

Kırşehir Belediye Başkanı

09.07.15 11:37

Güzler Piknik Alanı Ve Evcil Hayvan Parkı’nın Temel Atma Töreni Gerçekleşti

650 kişinin aynı anda piknik yapabileceği Güzler Piknik Alanı ve Evcil Hayvan Parkı’nın temel atma töreni gerçekleşti.

Temel atma törenine; Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Nurettin Taş, Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez, Orman ve Su işleri Bakanlığı Orman Genel Müdür İsmail Üzmez, Devlet Su İşleri Genel Müdürü Ali Rıza Deniz, Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Ak Parti Milletvekili Salih Çetinkaya, Garnizon Komutuna J.Alb. Murat Bulut, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, İl Emniyet Müdürü Sıtkı AKGÜL, Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Kasım Varol, Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Mustafa Kendirli, Belediye Meclis Üyeleri, daire amirleri, çok sayıda vatandaş ve basın mensupları vardı.

Törenden önce Bakan Eroğlu Cacabey Meydanı’nda geleneksel hale getirilen Ahi Pilavı’na katıldı.

Törende Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Nurettin Taş, Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez ve Devlet Su İşleri Genel Müdürü Ali Rıza Deniz ülkemizin ve Kırşehir’in sahip olduğu değerlere değindi. Kırşehir’in büyük çalışmalarla gelişmekte olduğunu söyleyen Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci; “Bugün temelini atacağımız içe suyu ana isale hattı projemiz Kırşehir’in yıllardır çok ihtiyaç duyduğu önemli bir projeydi. Bu projeye verdiğiniz emekten dolayı Sayın Bakanımıza teşekkür ediyorum bu proje ile birlikte 46 bin metre ana isale hattı yenilenmiş olacak. Böylelikle Kırşehir’imizin 2040 yılına kadar olan içme suyu ihtiyacını karşılamış olacağız. Bu proje ile eş zamanlı olarak İller Bankası ve Dünya Bankası ile birlikte yürüttüğümüz şehir içi şebekemizin yaklaşık 160 bin metre yenileme çalışması üç tane yeni su deposu, yedi tane su deposu revize edilmesi ve scada sistemi ile kayıp ve kaçakları sıfır noktasına getirmiş olacağız. İlimizdeki arızalardan ve su sıkıntılarından kurtarmış olacağız. Güzler piknik alanı ise Sayın Bakanımızın talimatıyla Kırşehir Belediyesine devredildi ve biz de hızlı bir şekilde Kırşehir’in ihtiyacını göre proje çalışmasına başladık. İnşallah 41 bin metre kare alan içerisinde yaklaşık 650 kişinin aynı anda piknik yapabileceği bir alan olacak. Ailelerin ve insanların ferdi olarak piknik yapabilecekleri alanlar da kazandırmış olacağız. Bunun yanında evcil hayvanlar parkını da yapacağız. Evcil hayvan parkında kuş parkı da olacak.Evcil hayvanlarımızı çocuklarımıza tanıtmış olacağız. Projemiz 550 gün içinde bitmiş olacak. Sayın Bakanım sizler projelerimizde hep bize destek oldunuz. Katı Atık Depolama Tesisimizde, Atık Su Arıtma Tesisi, Vahşi Çöp Islah Alanı, Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Alanında, Aşıkpaşa Tabiat Parkı bizlere destek verdiniz. Kırşehir bu anlamda çevre yatırımlarını bitirmiş bir haline geldi. Bu yüzden sizlere çok teşekkür ediyorum. ”

Kırşehir Milletvekili Avukat Salih Çetinkaya ve Kırşehir Valisi Necati Şentürk konuşmalarında Sayın Bakanımıza katkılarından dolayı teşekkür ettiler
Kırşehir’e her gelişinde ayrı bir heyecan duyduğunu anlatan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “2003 yılında toplu bir açılış töreni yapalım istedik ancak 9 yerde bağlantı ile aynı anda açılış yapalım istedik. İlk toplu açılışları Türkiye’de biz başlattık. Neşet Ertaş’ın memleketinin bizlerde yeri çok bu yüzden Neşet Ertaş’ın memleketine onun da adını taşıyan bir gölet yapacağız. Türkiye’de bir çok eserin açılışını gerçekleştirdik. Paramızın yanında altı sıfırın olduğu dönemleri biz kaldırdık. 23 milyon dolarlık IMF borcunu biz ödedik. İlk defa biz bu borcu kaldırdığımız gibi IMF’ye borç verecek duruma girdik. Türkiye G-20 zirvesine ev sahipliği yapacak. Türkiye nereden nereye geldi” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin kendi silahlarını da kendinin yapacağı hale geldiğini anlatan Bakan Eroğlu, şöyle konuştu:“İnsansız hava araçlarını yapar ülke haline geldik. Buda bizim gururumuz. Yabancı ülkelerin tahrikleri ile PKK açık ve gizli düşmanlarımızın maşasıdır. Kürt kardeşlerimizin de düşmanıdır. Dağlar taşlar boş yere bombalanıyordu. Şimdi teröristlerin inleri de bombalanıyor. Ülkemiz ve bayrağımız ilelebet payidar olacaktır. Dünyanın en stratejik noktasında yer alıyoruz. Bu nedenle vatanımızın kıymetini bilecek ve güçlü olmak için çok çalışacağız. Gençlerimizin yetişmesine önem veriyoruz. Eskilerden okullar açılmadan önce kitap olmaz kitap aranırdı. Şimdi ise masalarda tabletler var. Türkiye dimdik ayakta kalarak inşallah geleceğe mührünü vuracaktır. Cumhuriyetimizin 100. yılında da inşallah hedef 2023 projemize de hazır olarak dünyada ki 10 büyük ekonomi arasına Türkiye’yi taşıyacağız. Sağlık, ekonomi, duble yollar, ile bir çok alanda çalışmalar yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Bizim bütün gayemiz hizmet etmekle birlikte Türkiye’de hoş bir seda bırakmaktır. Milletin emanetini en iyi şekilde muhafaza ederek çalışmalarımız var. Türkiye’de bin günde bin gölet projesi ile bir rekor kırdık. Genel Müdürlüklerimize verdiğimiz talimatlarla 7 müjdeyi daha hayata 26 milyon lira ile gerçekleştireceğiz.”

Temel atma töreninin ardından Sayın Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Belediyemizi ziyaret etti. Ziyarette, Başkan Bahçeci Kırşehir Belediyesi ve projelerini anlatan brifingi Sayın Bakanımıza sundu.
 

Şehrimiz değişiyor artık, hepimiz bunun farkındayız. ‘Değişim geleceği yakalamaktır’ dedik ve bizi biz yapan değerlerden ödün vermeden değiştik. Geleceği yakalamak için tüm gücümüzle çalıştık ve ürettik. İşte bu yüzden hepimiz gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz ki; Kırşehir geleceğine koşuyor…