Bugüne kadar yaptığımız bütün çalışmalarda bizlere güvendiniz ve destek verdiniz. Biz de bu güveninize layık olabilmek için bundan önce olduğu gibi bundan sonra da gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.
Yaşar BAHÇECİ

Kırşehir Belediye Başkanı

07.03.15 14:42

‘Kardeşlik İftarı’ Yoğun Bir Katılımla Gerçekleşti

Bahçeci: “Ramazan ayı kardeşliğin, paylaşmanın, sevginin en üst seviyede yaşandığı aydır”.

Kırşehir Belediyesi, Kırşehir’ de yaşayan yetimler için iftar programı düzenledi. “Kardeşlik iftarı” adı verilen buluşmada yetimler ve yakınları için 250 kişilik sofra kuruldu.

Kırşehir Belediyesi tarafından yürütülen Şefkat Eli projesinde ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Sivil Toplum Kuruluşları’nın gözetiminde bulunan yetimlerin katıldığı iftar programı 2 Temmuz Perşembe günü Kırşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bahçesinde yapıldı.

Kardeşlik iftarının açılış konuşmasını yapan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Ramazan ayımız mübarek olsun. Ramazan tüm insanlığa, bolluk, bereket ve kardeşlik duygularını getiren bir ay. Bizler de bugün her ramazanın 15. Günü olan yetimler günü vesilesi ile bir araya geldik. İnsanlar sofralarını, ekmeğini, sevgisini, muhabbetini paylaşırsa daha kıymetli hale gelir. Millet olarak her zaman yardımlaşmayı, dayanışmayı en üst seviyede yaşayan bir milletiz. Hem dinimizin gereği hem de geleneklerimizin gereği olarak bunu en güzel şekilde yaşıyoruz. Ramazan ayı da buna bir vesile oluşturuyor. Ben de bugün burada sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum.” diye konuştu

Başkan Bahçeci, iftarda konuklarıyla tek tek ilgilenerek sohbet etti. İftar programında ayrıca yemek sonrası sergilenen Hacivat- Karagöz Orta Oyunu gösterisi ile eğlenceli dakikalar yaşandı.
 

Şehrimiz değişiyor artık, hepimiz bunun farkındayız. ‘Değişim geleceği yakalamaktır’ dedik ve bizi biz yapan değerlerden ödün vermeden değiştik. Geleceği yakalamak için tüm gücümüzle çalıştık ve ürettik. İşte bu yüzden hepimiz gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz ki; Kırşehir geleceğine koşuyor…