Bugüne kadar yaptığımız bütün çalışmalarda bizlere güvendiniz ve destek verdiniz. Biz de bu güveninize layık olabilmek için bundan önce olduğu gibi bundan sonra da gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.
Yaşar BAHÇECİ

Kırşehir Belediye Başkanı

07.03.15 14:13

Gönül Dağı Projesi Büyüyor

Kırşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Aile Yaşam Merkezinin başlattığı “Gönül Dağı“ projesi ile Kırşehir’deki yalnız ve yaşlı kişileri sevindirmeye devam ediyor.

Gönül Dağı Projesi kapsamında Aile Yaşam Merkezine gelen kursiyerlerden gönüllü bir ekip kurularak Kırşehir’de bulunan yalnız ve yaşlı kişiler tespit ediliyor. Bu kişilerin ihtiyaçları belirlenip, belirli periyotlarda ziyaret edilerek yardımlar yapılıyor. İhtiyaçlar doğrultusunda erzak yardımı, temizlik ihtiyaçlarının görülmesi ve çeşitli sosyal ortamlar sağlanması amaçlanmaktadır. İlk aşaması 22 Şubat Cuma Günü Bağbaşı Mahallesinde başlayan proje, Nasuhdede ve Kayabaşı Mahallesindeki kişilerin ziyaret edilmesi ile devam ediyor. Proje kapsamında Aile Yaşam Merkezine katılan gönüllü kursiyerlerinin yanı sıra halkında ilgisi artmaktadır.

Sosyal Belediyecilik anlayışının Kırşehir Belediyesi için çok önemli olduğuna değinen Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci,” Aile Yaşam Merkezimizin gerçekleştirdiği “Gönül Dağı “ projesi ile yalnız ve yaşlı kişilere ulaşarak onların ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Bu proje sayesinde bilmediğimiz, tanımadığımız insanların hayatlarına dokunuyoruz. Bizim için son derece önemli ve güzel bir proje ve Belediye olarak böyle bir projeye öncü olmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz. Sosyal belediyecilik adına gerçekleştirdiğimiz her şey bizi çok mutlu etmektedir. Bütün vatandaşlarımızı da bu projeye destek olmaya davet ediyoruz” diye konuştu.
 

Şehrimiz değişiyor artık, hepimiz bunun farkındayız. ‘Değişim geleceği yakalamaktır’ dedik ve bizi biz yapan değerlerden ödün vermeden değiştik. Geleceği yakalamak için tüm gücümüzle çalıştık ve ürettik. İşte bu yüzden hepimiz gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz ki; Kırşehir geleceğine koşuyor…