Bugüne kadar yaptığımız bütün çalışmalarda bizlere güvendiniz ve destek verdiniz. Biz de bu güveninize layık olabilmek için bundan önce olduğu gibi bundan sonra da gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.
Yaşar BAHÇECİ

Kırşehir Belediye Başkanı

18.03.19 10:47

Bakan Kasapoğlu, Yaşar Başkanımızı Türkiye’de İlk Birkaç Başkandan Birisi Arasına Koyabiliriz

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Kırşehir Belediyesi'ne ait 3 projenin toplu açılış törenine katıldı.

Bakan Kasapoğlu açılış töreninde yaptığı konuşmada Kırşehir ile kucaklaşamaya geldik. Yaşar Bahçeci başkanımızın hizmet serüvenini hem bir gururla, hem ayrı bir sevinçle takip ettik. Başkanımızı Türkiye’de birkaç başkandan birisi arasına koyabiliriz dedi.

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin Kırşehir’e kazandırdığı Cacabey Astronomi Parkı, Uzun Çarşı Cephe Düzenlemesi, Kale Çevre Düzenlemesi projeleri, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’nun katılımı ile açılışı yapılarak hayata geçti.

Açılış töreninde bir konuşma yapan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kırşehir’imiz kökleri olan, tarihi olan medeniyetimizin en önemli şehirlerinden bir tanesi. On yıl önce sizler önemli şehirin sorumluluğumuzu omzumuza yüklediğimizde, bizim işimizin ne kadar çok olduğunu, ne kadar çok çalışmamız gerektiğinin bilicindeydik. Bu şehrin bir evladı olarak Kırşehir’in çok çalışmaya, çok gelişmeye ve kalkınmaya ihtiyacı olduğunu bizler çok iyi biliyorduk. Yıllarca hep bir biri ile uğraşan, gündemini dedikodunun ve fitnenin belirlediği particilik, şuculuk, buculukla vakit kaybeden civar vilayetlerimiz gelişirken hep gıpta ile bakan bir şehir olduk. Ak Parti iktidarı ile birlikte Türkiye nasıl gelişti ise Kırşehir’imizde son on yılda yatırımlarla çok önemli gelişmeleri hep birlikte ortaya koyduk. Şehrimizin hem alt yapı sorunlarını çözerken, hem de üst yapı sorunlarını da hızlı bir şekilde çözdük. Şehir merkezimiz artık bitmiş durumda idi. Yolları kaldırımları, alt yapısı. Hatırlarsak 2009 yılında bir meydanı dahi yoktu. Meydanlar şehirlerin kalbidir dedik. Hiç korkmadan cesurca gerçekleştirdik. Kırık yıldır elini kimsenin cesaret edemediği bütün alt yapı sorumalarımızı çözdük. Yıllarca bize asbest borulardan su içmeye mecbur bırakıldık. Ama çok şükür artık geride kaldı. Yaparken biraz sıkıntı çektik ama zahmetsiz rahmet olmuyor. Sadece on ayda bütün alt yapıyı bitirdik. Dört ayda bütün asfalt çalışmamızı bitirdik. Bir yılda da kaldırımlar, peyzajımız, trafik sistemimizi kurduk. İnşallah Mayıs ayında tam olarak faaliyete geçecek olan akıllı şehir uygulamamızla şehir merkezindeki park ve trafik problemini de çözmüş olacağız. On yıl önce Kırşehir otobüsleri hayal edebilir miydi. Bir ulaşım sistemimiz bile yoktu. Otobüslerimiz konforlu, çarşı artık cıvıl cıvıl neden benim hemşerim çarşı merkezinden her yere ulaşıyor. Esnaf kardeşlerime seslenmek istiyorum. Belki bu işler yapılırken biraz sıkıntı çektik ama neticesinde cıvıl cıvıl bir şehir merkezi haline geldik.

Hiç kimseden korkmadan arkamda durmanızı istiyorum

Başkan Bahçeci, Bisiklet yollarımızı bitirdik. Sırada akıllı bisiklet uygulamaları var. Bisiklet kullanan bir şehir olacağız. Avrupa şehirlerinden gelen hemşerilerimiz bize hep şunu diyorlardı Avrupa’da herkes bisiklet kullanıyor, biz neden kullanmıyoruz. Kırşehir Türkiye’de en güzel bisiklet kullanan şehir olacak. Vizyon bu, biz vizyon ortaya koyuyoruz. Asla korkmadan cesurca çalışıyoruz. Biz korkaklık yapsaydık, bu alt yapıyı çözemezdik. Cacabey Meydanını yapamazdık. Ulaşım sistemini kuramazdık. Pazar yerini inşaa edemezdik. On yıldır bu kardeşiniz cesurca bu şehir için yapılması gereken her şeyi yapıyor. Bende on yılını size vermiş bir kardeşiniz olarak emeğini alın terini gece gündüz sizin için akıtmış ortaya koyan bir kardeşiniz olarak hiç kimseden korkmadan, gözleri partilerinden başka hiçbir şey görmeyen particilerden korkmadan, menfaatçilerden korkmadan, dedikoduculardan korkmadan arkamda durmanızı istiyorum.

Kaybedecek ve dedikodu yapacak vaktimiz yok.

Başkan Bahçeci, On yıl boyunca hayalleri gerçekleştirmedik mi. Dağlar tepesine çöp atan şehirden, çöpten elektrik üreten para kazanan şehir oldu Kırşehir. Belediye Başkanının vizyonu olacak proje üretecek. Çalışacak dürüst olacak ama arkasında bir de güç olacak. Güçlü hükümetimiz ile Cumhurbaşkanımızla yeni projelere imza atma zamanı. İşimiz kalkınmak değil mi. Organize sanayimizi büyüteceğiz. Petlasımızı büyüteceğiz. Bunları yine Ak Parti yapar. Cacabey ecdadımız 750 yıl önce burada bir üniversite kurmuş. Hep hayıflanırdım. Ecdadımız burada 750 yıl bir üniversite kurmuş ama bizim astronomi ile ilgili etrafında hiçbir şeyimiz yoktu. Üç yıl projesine çalıştığımız astronomi park Kırşehir’in turizmine katkı sağlayacak. 20 tane Müslüman bilim adamlarının icaat ettiği eserler burada sergilenecek. Kaybedecek ve dedikodu yapacak vaktimiz yok dedi.

Bakan Kasapoğlu, Başkanımızı Türkiye’de birkaç başkandan birisi arasına koyabiliriz

Bakan Kasapoğlu açılış töreninde yaptığı konuşmada Kırşehir ile kucaklaşamaya geldik. Yaşar Bahçeci başkanımızın hizmet serüvenini hem bir gururla, hem ayrı bir sevinçle takip ettik. Kırşehir’imizin yarınları adına gençlerimiz için , çocuklarımız için, hanımefendilerimiz için inanın umutlarım arttı. Bu anlamlı açılış benim içinde bir heyecan oldu. Şimdiden Kırşehir’imizin geleceğine dair yatırımların. Açılışların hayırlı olmasını temenni ediyorum. Kırşehir Anadolu’nun asil şehri. İnsanı ile geçmişi ile tarihi ile kültürün, sanatın, irfanın, bilimin, kahramanlığın şehri. Bizimde bu asil şehrin insanlarına hizmet etmek yarınlar için daha güçlü kılmak için onları daha müreffeh bir hayata yönlendirmek için çalışmak bizimde boynumuzun borcu. Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde 2002 beri devrim niteliğinde işlere imza attı. Ülkemizdeki spor tesisleri Avrupa’nın ve Dünyanın tesisleri ile karşılaştırdığımızda gerçekten en yeni ve en kaliteli tesisler ülkemizde. Yaşar Bahçeci gibi çok çalışkan belediye başkanlarımızla merkezi hükümetimizin vizyonunun , iradesinin önemli bir gücünün bir payı var katkısı var. Hizmet belediyeciliğini daha çok yukarılara taşımak niyetindeyiz. Yaşar Başkan çok özgün projeler yapmış kendisini tebrik ediyorum. Başkanımızı Türkiye’de ilk birkaç başkandan birisi arasına koyabiliriz. Kırşehir’e daha sık geleceğiz.

Kırşehir’e bisiklete binmeye geleceğim söz veriyorum.

Kırşehirlilere daha sık beraber olacağız diyen Bakan Kasapoğlu, Bir projemiz var başkanımız bunun alt yapısını hazırlamış. Bisiklet projesi. Bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak için Gençlik ve Spor Bakanlığımızın tüm imkânlarını Kırşehir’e seferber edeceğiz. Kırşehir’imiz tıpkı Hollanda ve Almanya gibi Türkiye’nin öncüsü bir şehir olacak. Bu projemizi bu yılsonuna kadar inşallah bende Kırşehir’e bisiklete binmeye gelecem söz veriyorum.

Kırşehirsporumuza Maddi olarak ilk katkımızı önümüzdeki hafta vereceğiz.

Kırşehirspor bizim için çok önemli. Bir üst lige çıkartma konusunda desteklerimiz bizde bakanlık olarak maddi olarak ilk katkımızı önümüzdeki hafta gerçekleştireceğiz. Belediyemizle beraber gençlik merkezlerimizi daha da yaygınlaştıracağız. Belediyemizin gençlerle alakalı çok güzel projeleri var. Okullarımızda gençlik merkezi açacağız. Kırşehirli hanımlara 1.000 adet plates dağıtacağız. Kırşehir’imize ne kadar hizmet etsek, ne kadar yatırım yapsak az. Kırşehir’i her alanda yüksek noktalara taşıyacağız. Ak Partimizin bayrağını belediyecilikte Kırşehir’de daha yukarılara taşıyacağız. Yaşar Bahçeci başkanımızı en güçlü destekle seçelim dedi.

Konuşmaların ardından yapımı tamamlanan 3 adet projenin açılışı Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu tarafından açılışı gerçekleşti.

Şehrimiz değişiyor artık, hepimiz bunun farkındayız. ‘Değişim geleceği yakalamaktır’ dedik ve bizi biz yapan değerlerden ödün vermeden değiştik. Geleceği yakalamak için tüm gücümüzle çalıştık ve ürettik. İşte bu yüzden hepimiz gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz ki; Kırşehir geleceğine koşuyor…